جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
الجمعة 15 ربیع الثانی 1441

امام جمعه شهرضا:

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیف‌الله یعقوبی ظهر جمعهدر خطبه‌های نماز جمعه شهرضا در مسجد صدیقه طاهره(س) با دعوت به رعایت تقوای الهی ، اظهار کرد: امام حسن عسگری(ع) فرمودند، پارساترین مردم کسی است که در مورد شبهه توقف کند، خداپرست‌ترین مردم کسی است که واجباتش را انجام دهد، صاحب‌ترین مردم کسی است که مرتکب حرام نشود و کوشاترین مردم کسی است که گناهان را ترک کند.

وی با اشاره به اینکه جامعه نسبت به بدهکاران و مقروضان مسئول است و باید راهی برای رفع مشکلات‌ آنها پیدا شود، افزود: امروز دولت و مردم هر دو نسبت به همدیگر مسئولیت متقابل دارند.

امام جمعه شهرضا گفت: در روایات درباره اموال و مساوات میان افراد و تقسیم مساوی اعمال به ویژه حقوق و مواجب دولتی سفارش زیادی به آن شده است.

وی بیان کرد: نائب عام امام زمان(ع) مقام ولایت فقیه وقتی فراخوان می‌دهند مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور پیدا کنند و امسال به مراتب از سال‌های قبل مردم بیشتر حضور پیدا کردند.

حجت‌الاسلام یعقوبی افزود: در این زمان حساس هم مردم باید نسبت به حکومت و هم مسئولان نسبت به مردم وظیفه خود را ادا کنند.

وی با بیان اینکه مسئولان باید مشکلات مردم را حل کنند، گفت: تقوا اجازه به انسان نمی‌دهد گناه انجام دهد و تهمت و افترا بزند، تقوا مصونیت آور است، ملکه‌ای در وجود انسان است و انسان عادل گناه کبیره انجام نمی‌دهد.

امام جمعه شهرضا با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، تصریح کرد: در این ایام حساس، هم نامزدها و طرفداران‌شان یک امتحان بسیار مهمی دارند در این امتحان یک نفر نماینده انتخاب می‌شود و کسی که گناه کرده ضرر می‌بیند.

وی افزود: از اعضای کمیسون ماده ۱۰۰ که نسبت به تحکیم ساختمان‌هایی که ساخته می‌شود هزینه‌ها را پایین آوردند و تسهیلاتی را برای مردم فراهم کردند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

حجت‌الاسلام یعقوبی بیان کرد: مسئولان هر چه بتوانتد مشکلات مردم را کم کنند بجا و به مورد است همه قوانین را باید اجرا کرد، نباید اجازه دهیم خانه‌هایی ساخته شود و بعد جریمه‌های گزاف صادر کنیم.

وی با اشاره به ۳ اسفند شهادت حضرت فاطمه (س)، خاطرنشان کرد: در ایام شهادت حضرت فاطمه (س) مردم در محافل و مجالس حضور پیدا کنند.

امام جمعه شهرضا گفت: دهه‌ای به نام فاطمیه وجود ندارد و این ساخته مردم است شهادت حضرت فاطمه سه روز است و نباید آن را تبدیل به دهه کرد.

وی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب در جمع مردم تبریز، گفت:  در این دیدار رهبر معظم انقلاب درباره خطر نفوذ از طریق مجلس و خبرگان رهبری هشدار دادند، مردم باید مطالعه کنند به کسانی رای دهند که اصلح باشند و نتیجه مطلوب برای کشور داشته داشته باشند.

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به اول اسفند روز روحانیت و دفاع مقدس، افزود: پیش آهنگ این انقلاب روحانیت بوده و مردم هم حمایت کردند.

وی تصریح کرد: منابر را روحانیون می‌روند، تمام خطبه های عقد را روحانی‌ها می‌خوانند و هر روز نامه‌های متعدد برای درخواست مبلغ به زبان‌های مختلف می‌آید، نقش روحانیت در دفاع مقدس و در صد سال اخیر بسیار درخشان است.

امام جمعه شهرضا بیان کرد: نقش امام خمینی(ره) و مقابله در مقابل سلطنت شاهنشاهی و پیروزی امام و ایجاد انقلاب باعظمت و امروز هم رهبری نظام که مقتدرانه و باصلابت در مقابل استکبار جهانی ایستاده است و آن چه وظیفه خود می‌دانند برای مردم بیان می‌کنند و مردم را به آنچه در جامعه می‌گذرد، آگاه می کند.

وی با تأکید براینکه حضور حداکثری در انتخابات، نتیجه آن اقتدار نظام است و همه مردم باید در این انتخابات با دقت نظر رأی دهند، تصریح کرد: باید به افرادی که صددرصد معتقد به اجرای احکام اسلامی باشند رأی دهیم امام فرمودند، ما انقلاب کردیم که اسلام پیاده و نماز و زکات احیا شود، حجاب عصمت و عفت در جامعه بماند اگر تساهل شد، اینها کنار می‌رود.

حجت‌الاسلام یعقوبی اظهار کرد: باید به کسی رأی دهید که در جمع مجلسیان دیگر برای اجرای احکام الهی مصمم باشد و بخواهد واجبات پیاده و محرمات در جامعه ترک شود.

وی افزود: باید به کسی که معتقد و وفادار به ولایت فقیه است رأی داد، به کسی رأی دهید که دلسوز برای طبقه ضعیف جامعه باشد، این انقلاب انقلاب ضعفا است، مردم با این همه گرفتاری و سختی و معیشت در راهپیمایی و نماز جمعه حضور فعال دارند.

حجت‌الاسلام یعقوبی با انتقاد از بانک‌ها در پرداخت وام در آخر سال، گفت: بانک‌ها اعلام کردند تا اردیبشهت وام نمی‌دهیم، مردم الان نیاز دارند با یک تسهیلات اندک آبروداری می‌کنند، از فرماندار تقاضا می‌کنم که از بانک‌ها بخواهندکه قسمتی از تسهیلات را برای ضعفا قرار دهند.

وی افزود: رئیس دولت در شهر فرماندار است وقتی از ایشان حمایت کنیم مشکلات حل می‌شود و باید یک همکار خوب در مجلس پیدا کنند و امام جمعه دست رفاقت و دوستی با مسئولان دولتی می‌دهد.

امام جمعه شهرضا تصریح کرد: نماینده منتخب مردم، فرماندار نماینده دولت و امام جمعه نماینده رهبری است، وقتی با هم متحد شدند مشکلات شهر حل می‌شود.

امام جمعه شهرضا با خطاب قرار دادن نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید با خودداری از تخریب و مخدوش کردن چهره دیگران در اذهان عمومی هر کس برای معرفی خود اقدام کند، گفت: ریختن آبروی دیگران، تخریب چهره‌ها در اذهان مردم، دادن نسبت‌های ناروا به دیگران به هیچ عنوان روش درست و منطقی برای جلب نظر مردم نیست.

وی اظهار کرد: اخلاق اسلامی را همه کاندیداها رعایت کنند و مسئولان اجرایی، سخنان نامزدها را ضبط کنند، باید با سلامت، اخلاق، تدین و شرف و فضیلت کرسی مجلس را تصاحب کرد.

حجت‌الاسلام یعقوبی افزود: بزرگترین مصداق مجاهدت امروز، مبارزه با نقشه‌های اسکتبار در منطقه اسلامی است، مدافعان حرم واقعا از جان گذشته هستند، با عزم اینکه به شهادت می‌رسند، خداحافظی می‌کنند.

وی تصریح کرد: ایجاد ناامنی در منطقه توسط آمریکا و اسرائیل و عربستان است و این مثلث شوم که ترکیه، عربستان و اسرائیل علیه محور مقاومت هستند، این دولت‌ها نیروهای خود را علیه محور مقاومت با پیشرفته ترین سلاح‌ها به عنوان مقابله با داعش پیداه کرده است و این دروغ محض است این کار آمریکای جنایتکار و اسرائیل پلید است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها در مورد این مطلب

برنامه های هفتگی حرم

دعای توسل -سه شنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
زیارت امین الله-چهارشنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
حدیث شریف کساء -پنجشنبه ها بعد ازنماز ظهر و عصر
دعای کمیل -پنجشنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
دعای ندبه – جمعه ها بعد ازنماز صبح
زیارت آل یس – جمعه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء

اوقات شرعی

پر بازدید ترین ها

تدبر در قرآن

آیه قرآن تصادفی