جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
الجمعة 15 ربیع الثانی 1441

امام جمعه شهرضا:

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیف‌الله یعقوبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا در مسجد صدیقه طاهره(س) با دعوت به سفارش تقوای الهی، اظهار کرد: امام صادق(ع) فرمودند، انسان سعادتمند اندرز به تقوا را آویزه گوش خود قرار می‌دهد و هر کاری می‌خواهد انجام دهد تقوا در کنار آن است.
وی با اشاره به اینکه انسان مسئولیت‌هایی در برابر دیگران دارد، افزود: افراد وقتی درآمد پیدا می‌کنند هزینه می‌کنند، بعضی همه درآمد خود را صرف لذت و غرائز دنیا می‌کنند و بعضی‌ها در این مسیر به سمت معنویت و تقوا می‌روند.
امام جمعه شهرضا با بیان اینکه بعضی‌ها با مال خود بهشت را خریداری می‌کنند، گفت: باید اهل خمس و زکات و خیریه و رفع بدهکاری مردم باشید، تقوا را در کنار غذایی که می‌خورید فراموش نکنید.
وی با بیان اینکه کسانی که اهل شایعه و دروغ و افترا هستند غذا و درآمد آنها حلال نیست، بیان کرد: انسان‌های مومن،سنجیده و باوقار صحبت می‌کنند حرفی نمی‌زنند که کسی ناراحت شود.

تنور انتخابات باید داغ و بدون گناه باشد
حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه در آستانه انتخابات، فضای رقابت بین نامزدهای مختلف زیادتر می‌شود، افزود: تنور انتخابات باید داغ و بدون گناه باشد، وظیفه همه ما این است که زبان‌مان را کنترل کنیم و تقوای الهی پیشه کنیم.
وی گفت: انتخابات ۷ اسفند به پایان می‌رسد، ۸ اسفند هر کسی به دنبال کار خود می‌رود یک نماینده انتخاب می‌شود آنگاه ما می‌مانیم و آنچه در روند انتخابات انجام داده‌ایم.
امام جمعه شهرضا با تقدیر از حضور مردم شهرستان شهرضا در اهپیمایی ۲۲ بهمن، تصریح کرد: در روز ۲۲ بهمن مردم شهرستان شهرضا با حضور خود حماسه آفریدند.
وی گفت: از همه دست‌اندرکاران و مسئولان شهرستان و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و رسانه‌ها و خبرنگاران و نیروهای لشکری و کشوری تقدیر و تشکر می‌کنیم.
حجت‌الاسلام یعقوبی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند، راهپیمایی ۲۲ بهمن دو پیام دارد یکی وحدت و استقامت، اینکه همه باهم جمع می‌شوند وحدت را می‌رساند که در روزی که جشن انقلاب است همه حضور پیدا می‌کنند و بعد از ۳۷ سال مردم در همه صحنه‌ها موفق و پیروز بودند و این نشان از استقامت مردم دارد.
وی با بیان اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن پیام سومی هم دارد، اظهار کرد: این مردم با این صلابت و هماهنگی وقتی در روز ۲۲ بهمن می‌آیند می‌خواهند بگویند ما قدم خود را برداشتیم، مسئولان شما هم بیشتر به مردم خدمت کنید.

اگر کسی تذکری می‌دهد نسبت به خدمت است، کسی نباید ناراحت شود
امام جمعه شهرضا افزود: اگر کسی تذکری می‌دهد نسبت به خدمت است، کسی نباید ناراحت شود، کسی که کار کم می‌کند باید از او انتقاد کرد.
وی با بیان اینکه انتقاد است که ما را رو به رشد و شکوفایی می‌برد، گفت: در مقابل حماسه‌ای که مردم آفریدند، دولت و مسئولان باید بیشتر به فکر معیشت مردم باشند، اقتصاد مردم رونق پیدا کند، بیکاری‌ها برطرف شود و گرانی‌ها تبدیل به ارزانی شود.
حجت‌الاسلام یعقوبی با تبریک ولادت حضرت زینب، روز پرستار و بهورز، تصریح کرد: زن امروز مشتاقانه به دنبال الگو می‌گردد و این الگو حضرت زینب و فاطمه زهرا(س) است.
وی گفت: حضرت زینب(س) در محیط خانه نمونه والای یک زن خانه‌دار و همسر واقعی برای شوهرش بود، در اداره خانه و تربیت فرزندان از مسائل تربیتی غافل نبود، امروز زنان باید از تربیت خوب فرزندان‌شان غفلت نکنند.
امام جمعه شهرضا با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با خانواده های شهدای حرم، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند، اگر مدافعان حرم مبارزه نمی‌کردند امروز باید در کرمانشاه و همدان و جاهای دیگر می‌جنگیدیم.
وی افزود: اگر مدافعان حرم به سوریه نمی‌رفتند، شمنان به ایران می‌آمدند، باید قدرشناس آنها باشیم، وقتی داعشی‌ها برای ریشه کردن شیعه و اسلام قدم برمی‌دارند باید مردان قوی در مقابل آنها باشند، و آنها مدافعان حرم هستند.
حجت‌الاسلام یعقوبی بیان کرد: تبلیغات خبرگان رهبری از دیروز آغاز شده و مجلس شورای اسلامی از هفته آینده آغاز می‌شود، مردم باید برای انتخاب یک نماینده اصلح مطالعه کنند.

رأی که می‌دهید دقیق باشد، دقت کنید که چه کسی توجه به مشکلات مردم دارد
وی افزود: در شهرضا یک نماینده می‌خواهیم، رأی که می‌دهید دقیق باشد، دقت کنید که چه کسی توجه به مشکلات مردم دارد، وظیفه نماینده قانون‌گذاری است اما جهت‌ها و حرکت‌هایی می‌تواند بدهد که مکشلات جامعه را برطرف کند.
امام جمعه شهرضا با بیان اینکه در انتخاب نماینده باید دین، مردم‌داری، تقوا، سوابق مد نظر باشد، تصریح کرد: اصحاب رسانه و قلم امانتداری کنید، در چند ماه گذشته در خطبه‌های نماز جمعه در باب انتخابات صحبت شده و این صحبت‌ها در ستادهای انتخابات پخش می‌شود.
وی با بیان اینکه اصحاب رسانه و قلم مردم را برای آمدن به پای صندوق‌های رأی دعوت کنند، گفت: نامزدها همدیگر را تحمل کنند، هرکسی برای خود تبلیغ کند، اخلاق اسلامی را در تبلیغات رعایت کنید.
حجت‌الاسلام یعقوبی بیان کرد: از خداوند بخواهید آنچه صلاح مردم و مملکت است از صندوق بیرون آید، بعد از انتخابات به همدیگر تبریک بگویید، آنکه انتخاب شده یک اتاق فکر تشکیل دهد و از طرح‌ها و پیشنهادات سایر نامزدها استفاده کند.
وی افزود: نامزدها از فکر همدیگر استفاده کنند و مشکلات شهر را بررسی و آسیب شناسی کنند تا بتوانید در این برهه از زمان نماینده فعالی در مجلس داشته باشیم.
امام جمعه شهرضا با اشاره به افتتاح پروژه‌ها در دهه فجر، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین پروژه‌هایی که افتتاح شد، فاز اول کنترل بیماری‌های غیرواگیر برای نخستین بار در کشور در شهرضا بود و افراد به هر درمانگاهی مراجعه کنند رایگان چکاپ کامل می‌شوند تا درصورت داشتن بیماری تحت درمان قرار بگیرند.
وی با بیان اینکه مردم از کمک‌های خود نسبت به همدیگر دریغ نکنند، اظهار کرد: جامعه ما جامعه‌ای نیازمند است باید مشکلات اقتصادی و معیشتی برطرف شود، اگر این نیت را داشته باشیم جوان‌ها ازدواج می‌کنند، مشکلات اقتصادی حل می‌شود و گرانی‌ها و کسادی‌ها برطرف می‌شود.
حجت‌الاسلام یعقوبی تصریح کرد: عربستان پول‌های خود را در یمن، عراق و سوریه برای کشتن مردم هزینه می‌کند، آمریکا ، صهیونیست و عربستان تلاش می‌کنند مردم سوریه به پیروزی دست پیدا نکنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها در مورد این مطلب

برنامه های هفتگی حرم

دعای توسل -سه شنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
زیارت امین الله-چهارشنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
حدیث شریف کساء -پنجشنبه ها بعد ازنماز ظهر و عصر
دعای کمیل -پنجشنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
دعای ندبه – جمعه ها بعد ازنماز صبح
زیارت آل یس – جمعه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء

اوقات شرعی

پر بازدید ترین ها

تدبر در قرآن

آیه قرآن تصادفی