چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸
الأربعاء 17 رمضان 1440

تحقق اقتصاد مقاومتی از بسیج آغاز شد/بسیج باید در همه مسائل اجتماعی نقش موثر داشته باشد

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام یعقوبی در همایش بزرگ بسیجیان شهرستان شهرضا که به مناسبت روز بسیج در ورزشکاه شهید طحانی برگزار شد، اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری بسیج هنر امام(ره) بود که آینده انقلاب اسلامی را تضمین کرد.

 وی افزود: ملت ایران نشان داده‌اند در این مدت با سختی‌ها ساخته‌اند و صبر و تحمل نشان داده‌اند، تا نام اسلام و انقلاب پابرجا بماند.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه در بسیج همه اقشار مردم، اصناف، ادارات و معلمان شریک هستند، افزود: بسیج یک پایگاه و ارگان مردمی است و به فرموده مقام معظم رهبری بسیج سه وظیفه جلوگیری از نفوذ دشمن، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی  و تحقق اقتصاد مقاومتی دارد.

وی گفت: نفوذ دشمن به راه‌های مختلف انجام می‌شود و در این مدت مقام معظم رهبری بیش از ۷۰ بار این کلمه را تکرار کردند که این یک هشدار جدی است.

حجت‌الاسلام یعقوبی بیان کرد: نفوذ معنای آن این است که طوری بر مغز و رفتار مردم کارکنند تا آنچه می خواهند در داخل شکل بگیرد، ما در موقعیت حساسی قرار گرفته ایم و نفوذ از مسیرهای مختلف است.

وی بیان کرد: نفوذ تنها نظامی نیست و تنها هجمه‌های دشمن مدنظر ما نیست بلکه آنان هجمه‌های نرم دارند، همین فضاهای مجازی دست جوانان و نوجوانان خود یک نفوذاست.

امام جمعه شهرضا افزود: اگر نفوذ دشمن در جامعه محقق شود به دنبال آن آسیب‌های اجتماعی خواهد بود، اجتماع ما باید آماده پیروی از مقام معظم رهبری باشد.

وی تصریح کرد: افراد جامعه‌مان را باید بسیجی و با تفکر بسیجی قرار دهیم تا تفکر دشمنان نتواند در ما نفوذ کند.

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه بسیج باید در همه مسائل اجتماعی نقش موثر داشته باشد، بیان کرد: در انتخابات آینده بسیج باید مسیرخود و آرامش جامعه را حفظ کند.

وی با بیان اینکه رمز پیروزی جامعه ما پیروی از ولایت فقیه است، اظهار کرد: انقلاب به دست جامعه می‌تواند حاصل شود، تقویت بنیه اعتقادی می تواند دشمن ستیزی را دربر داشته باشد.

امام جمعه شهرضا با اشاره به تحقق مقاومت اقتصادی افزود: مشکلات اقتصادی امروزه گریبان جامعه ما را گرفته است، گران شدن ارزاق عمومی و اقتصاد نسل جدید از این جمله است.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم مشکلات اقتصادی را حل کنیم مشکلات جامعه نیز حل می شود و لذا تحقق اقتصاد مقاومتی از بسیج آغاز شد و نتیجه بسیار موفقی داشته است.

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه بسیج در جنگ تحمیلی اثرخود خود را نشان داد، بیان کرد: بسیج در میدان عمل نشان داده است که می‌توان اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشید.

وی با اشاره به اینکه بسیج گنجینه بی انتها است چون متعلق به جامعه است، گفت: این گنجینه را باید هر روز استخراج کرد.

امام جمعه شهرضا بیان کرد: دانش آموزان و دانشجویان و همه افراد باید جذب این گنجینه شوند و ما نباید به این داشته‌ها اکتفا کنیم بلکه باید به نیروهایمان بیفزاییم و رتبه خود را بالا ببریم تا بتوانیم در مقابل دشمن بایستیم.

وی با اشاره به اینکه بسیج یک مغز ریشه یافته و نمونه آن شهدای مدافع حرم است، افزود: بسیج گوش به فرمان امام(ره) است و هیچگاه درهیچ زمینه‌ای عقب نشینی نکرده است.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه کار بسیج یک کار فرهنگی است، گفت: در کار فرهنگی نیاز به همکاری همه است، آموزش وپرورش و دانشگاه‌ها ، ادارات و اقشارمختلف باید با بسیج برای کار فرهنگی همراه باشند.

وی افزود: روحانیت نیز باید همراه بسیج باشد تا فرهنگ قران و سنت علوی جای خود را در جامعه ما باز کند، همه کلاس‌های ما باید آموزشی باشد.

امام جمعه شهرضا اظهار کرد: یکی از وظایف بسیج مبارزه با اعتیاد و موادمخدراست، در همه پایگاه‌ها باید با کسانی که اعتیاد را رواج می دهند مبارزه شود.

وی افزود: نیروهای انتظامی بیش از قبل باید با مفاسداجتماعی مبارزه کند، دادگستری‌های ما باید با کسانی که نوامیس ما را اذیت می‌کنند قاطع برخورد کنند تا حیثیت جامعه برباد فنا نرود.

حجت‌الاسلام یعقوبی بیان کرد: بسیج نقش مهمی دارد تا پایگاه های ما روز به روز درخشنده تر و هماهنگ تر باهم باشند و از آموزش‌های به روز استفاده کنند.

وی با اشاره به همایش اربعین گفت: این یک همایش بزرگ شیعه در برابر استکبارجهانی است باید باشکوه تر برگزار شود تاشعارهیهات مناالذله تحقق یابد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها در مورد این مطلب

برنامه های هفتگی حرم

دعای توسل -سه شنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
زیارت امین الله-چهارشنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
حدیث شریف کساء -پنجشنبه ها بعد ازنماز ظهر و عصر
دعای کمیل -پنجشنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
دعای ندبه – جمعه ها بعد ازنماز صبح
زیارت آل یس – جمعه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء

اوقات شرعی

پر بازدید ترین ها

تدبر در قرآن

آیه قرآن تصادفی