جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
الجمعة 15 ربیع الثانی 1441

دبیر ستاد اقامه نماز استان قم:

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق کفیل پیش از ظهر امروز در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن شهرضا با بیان این که مردم دوستدار امام زمان و امت پیامبر در زمان غیبت، بهترین امت هستند، گفت: خدا را شکر در بهترین زمان غیبت به سر می بریم و در بهترین منطقه جغرافیایی،  در زمان انقلاب زندگی می کنیم.

وی با اشاره به لزوم شکر بابت نعمت انقلاب، تصریح کرد: یکی از محورهای شکر، شکر لسانی و زبانی و محور دیگر آن شکر عملی و الحمدالله عملی است.

دبیر ستاد اقامه نماز استان قم سرآمد نعمت ها طبق فرمایش خدای متعال به حضرت موسی در قرآن را نجات از آل فرعون دانست و تصریح کرد: ما نیز در چنین موقعیتی قرار داشتیم و از شر ۵۰ سال ظلم این دو پدر و پسر رها شدیم.

کفیل با اشاره به وظایف ما نسبت به انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: هدف امام از انقلاب اسلامی ادامه هدف انبیا بود تا جامعه ای که اومانیستی، فردنگر بود، توحیدی بشود و جنبه عملی لااله الا الله گسترش پیدا کند.

وی با بیان این که امام خمینی جلوه رحمت الهی را نمایان کرد، گفت: در طول غیبت کبری انسان های خداجو کم نبودند اما تنها هدف برخی حسینی بود و دغدغه جامعه داشتند، انقلابی کسی نیست که تنها روزه بگیرد و به مسجد برود، انقلابی کسی است که دغدغه اش حفظ دین است.

دبیر ستاد اقامه نماز استان قم با بیان این  که حفظ نظام و دین اوجب واجبات است، اظهارکرد: اولین هدف ما در انقلاب اسلامی حفظ دین و گسترش آن در شهر است تا کل شهر یاالله بگوید که همین طور هم هست.

شهرضا در حفظ نظام و ولابت فقیه پیشرو باشد

کفیل با بیان این که شهر ما همیشه در همه جهات پیرو بوده است، تصریح کرد: مجسمه اولین شهری بود که مجسمه آن ملعون را پایین کشیدند و سرداران و رزمندگان ما در دفاع مقدی پیشرو بودند ، در حفظ نظام و ولایت فقیه نیز باید پیشرو باشند و خود را با هیچ شهری مقایسه نکنند.

کسی که ایمان دارد، باید اشداء علی الکفار باشد

وی دومین هدف انقلاب اسلامی را اشداء علی الکفار دانست و خاطرنشان کرد: کسی که ایمان آورده است باید اشداء علی الکفار باشد، کسی که نمازش تجلی صحنه های انقلاب نباشد، ایمان ندارد، نماز و روزه ای که همراه با اهداف امام حسین نباشد، چه فایده ای دارد؟

تمام وجود انقلابیون بغض دشمنان است

دبیر ستاد اقامه نماز استان قم با بیان این که تمام وجود انقلابیون بغض دشمنان است، خاطرنشان کرد: خداوند در وصف یاران حضرت مهدی می فرماید در برابر مومنان با خضوع و در برابر دشمنان نفوذناپذیر هستند.

امروز کسی برای بی دینی بهانه ای ندارد

کفبل با بیان این که ما انقلاب کردیم که ذکر الهی گسترش پیدا کند، اظهارکرد: در کشور و شهر ما به لطف جان فشانی و خون شهدا، دین در جامعه جاری است و کسی هم برای بی دینی بهانه ای ندارد، البته برخی مشکلات طبیعی است، جامعه ای که سالین سال در طاغوت بوده است، آثار طاغوت به آسانی از آن زدوده نمی شود.

حفظ انقلاب از طریق حفظ شاخص آن امکان پذیر است

وی با بیان این که اگر جنگی بشود، جوانان امروز کم تر از جوانان دوران دفاع مقدس نیستند، خاطرنشان کرد: دشمن متوجه شده است که اگر می خواهد انقلاب اسلامی را نابود کند باید ولایت فقیه را نابود کند، حفظ انقلاب تنها از طریق حفظ شاخص انقلاب یعنی ولایت فقیه است.

دبیر ستاد اقامه نماز استان قم  با بیان این که شرکت در انتخابات و راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه، حمایت عملی از انقلاب است، گفت: این حمایت از انقلاب چه در کلام و چه در عمل مقدمه ای برای سربازی امام زمان است.

کفیل افزود: دین یعنی انقلابی بودن، متدین کسی است که با گلزار شهدا عجین، دشمن ستیز و ولی دوست باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها در مورد این مطلب

برنامه های هفتگی حرم

دعای توسل -سه شنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
زیارت امین الله-چهارشنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
حدیث شریف کساء -پنجشنبه ها بعد ازنماز ظهر و عصر
دعای کمیل -پنجشنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
دعای ندبه – جمعه ها بعد ازنماز صبح
زیارت آل یس – جمعه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء

اوقات شرعی

پر بازدید ترین ها

تدبر در قرآن

آیه قرآن تصادفی