جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
الجمعة 15 ربیع الثانی 1441

دشمن به خاطر تفکر انقلابی نه سانتریفیوژها از مامی ترسد/دشمن به دنبال متوقف کردن اسلام ناب است

به گزارش شهرضانیوز، دکترسعید جلیلی پیش از ظهر سه شنبه 21 اردیبهشت ماه در کنگره شهدای دانشجوی مدافع حرم استان اصفهان در دانشگاه آزاد شهرضا با اشاره به حضور پرشور جوانان مسلمان از ملیت های مختلف در جبهه مدافعان حرم گفت: در سفری که در معیت سردار شهید حاج حسین همدانی به دمشق و زیارت حضرت زینب(سلام الله علیها) داشتم برای من بسیار جالب بود که جوانانی از ملیت های مختلف دور حرم حضرت زینب جمع شده بودند و ندای «کلنا عباسک یا زینب» سر می دادند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اظهار کرد: این حضور همه جانبه جوانان به معنای تاثیر انقلاب اسلامی بر کل دنیا و تاثیر تفکر ناب حسینی بر تمام ملت های دنیا و ایجاد یک تفکر جدید مقابل تفکر استکبار جهانی و آمریکاست.

وی با بیان این که نکات زیادی از زندگی امام حسین برای ما پوشیده مانده است، گفت: در زندگی ایشان نقاط نورانی زیادی وجود دارد که از جمله می توان به عاشورا و دعای عرفه اشاره کرد که برای ما آشنا است، اما خطبه منا یکی دیگر از این نقاط است که کم تر به آن پرداخته شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: اگر آن هایی که آن روز این خطبه را شنیدند، به آن عمل می کردند شاید کار به قیام عاشورا نمی رسید.

جلیلی با اشاره به سخنان مهم امام در این خطبه در رابطه با دلیل انحراف سایر ادیان، گفت: امام حسین (ع) در این خطبه دلیل این انحراف را عدم اقدام کسانی می دانندکه باید جلوی انحراف جامعه را می گرفتند و از این کار سرباز زدند.

وی خطر انحراف در ادیان الهی را مهم ارزیابی کرد و گفت: اگر قیام امام حسین (ع) نبود امروز اسلام نیز دچار این انحراف بود و قیام ایشان که به فاصله ۲ سال از این خطبه بود اهمیت این خطبه و عمل به آن را بیان می کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مردم صدر اسلام پس از این قیام بود که معنی جمله انا من حسین پیامبر اکرم(ص) را فهمیدند که اگر حسین (ع) نبود دیگر اسلامی هم نبود.

جلیلی با بیان این که اگر امروز ادعای یاری دهندگی دین را داریم باید به این ادعا عمل کنیم، خاطرنشان کرد: حضرت عباس (ع) به عنوان بزرگ ترین یاری دهنده امام حسین (ع) یک سری ویژگی هایی دارد که دشمن از آن ویژگی ها در ما می ترسد.

وی هدف یاری دهندگی حضرت عباس را خانوادگی و قومی ندانست و گفت: حضرت عباس (ع) در راه یاری ولی خود نه سست شد، نه سر باز زد و نه احساسی عمل کرد، بلکه با آگاهی به این یاری شتافت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: وجود چند سانتریفیوژ دلیل ترس این ۶ قدرت جهانی و مذاکرات آن ها نیست، چرا که آن ها خود به بمب هسته ای رسیدند، بلکه تفکر مقاومت ملت ایران و علاوه بر مقاومت پیشرفت ایران آن ها را به هراس واداشته است.

جلیلی با بیان این که تجربه به آن ها ثابت کرده هرگاه ملت ایران خلاف خواسته آن ها را خواستند، پیروز شدند، تصریح کرد: آن ها شاه را خواستند و ملت نخواستند، شاه رفت، آن ها با صدام مقابل ایران ایستادند، مردم ما با مقاومت او را شکست داند و آن ها خواستند ایران را متوقف کنند اما امروز به اذعان خود آن ها ایران امن ترین کشور منطقه است.

وی ادامه داد: آن ها با تمام قدرت و توان و حتی فدا کردن حیثیت خود در ادعای مبارزه با تروریست خواستار رفتن اسد شدند اما ۶ سال مقاومت جوانان ما آن ها را به زانو درآورد و همه گفتند چون ایران نمی خواهد پس ما نمی توانیم اسد را از قدرت کنار بکشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که ملت یک پناهگاه امن پیدا کرده است که به آن پناه ببرد، گفت: در همین کشورهای همسایه ما به تفکر مارکسیست پناه آوردند اما پس از گذشت سال ها آن ها آن چرا که داشتند را نیز از دست داند.

جلیلی ادامه داد: این حرکت به یک الگویی بدل شده است که نه تنها خرمشهر بلکه جنوب لبنان را نیز آزاد می کند.

وی با بیان این که هرکجا از این تفکر پیروی کردیم پیروز می شویم، گفت: ابن تفکر با وجود همه پیشرفت ها  در ابتدای راه است و تنها ۳۷ سال از ظهور آن می گذرد اما به دلیل لبیک گویی به دعوت پروردگار پیروزی همیشه با آن است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  با یان این که گزینه نظامی اولین گزینه آن ها در برابر انقلاب اسلامی بود، خاطرنشان کرد: جنگ تحمیلی به آن ها نشان داد که این گزینه بر روی این تفکر و ملت اثرگذار نبوده و نخواهدبود.

جلیلی با بیان این که طرف مقابل با همه توان به اذعان خودشان مقابل ما ایستاده اند، اظهارکرد: طرف مقابل با با یک نظمی که به خیال خود در جهان درست کرده است درحال حکومت است لکن یک تفکر و کشور در این طرف پیدا می شود؛ ایدوئولوژی می دهد و مقابل این نظم پوشالی می ایستد.

وی با استناد به آیه قرآن گزند و آسیب آن ها را ناچیز دانست و گفت: آن ها این تفکر و اعتقاد را درک نمی کنند، ۳۷ سال است که هر تلاشی برای متوقف سازی ما دارند، اما ما نه تنها مقاومت می کنیم، بلکه پیشرفت نیز می کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: همین شکست ها موجب شد که آن ها به دنبال انحراف این تفکر و یا انصراف ما از آن باشد، لذا حضرت امام در سال آخر عمر خود مدام از اسلام ناب و اسلام آمریکایی و تقابل این دو با یکدیگر صحبت می کردند.

وی اسلام ناب را موتور محرک این حرکت دانست و گفت: تنها این اسلام ناب است که می تواند در منطقه جنگ زده ما این امنیت و پیشرفت را به وجود آورد و ترس دشمنان از ولی فقیه نیز از همین اسلام است.

وی ادامه داد: اگر در عرصه اقتصادی نیز از همه توانمندی های جوانان ما استفاده شود مانند عرصه امنیتی و سیاسی، حماسه آفرین خواهیم بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که این اسلام ناب درحال گسترش در منطقه است، تصریح کرد: حزب الله لبان این تفکر را جذب کرد و توانست مقابل اسرائیلی که در منطقه شکستی نداشت مقاومت کند و حتی مقابل آن به پیروزی برسد.

وی ادامه داد: هم اکنون با ساخت جریان انحرافی داعش به دنبال درگیری حزب الله و ایران با این تفکر مه از دل منطقه نیز آن را شکل داده اند هستند تا از مبارزه با اسرائیل منحرف شویم.

وی با بیان این که تفکر تفریطی امروز همان تفکرات افراطی دیروز است که اسلام را هدف قرار داده است، گفت: اگر امروز آن ها از شهید همت فرزند این شهر می ترسند به خاطر وجود اسلام انقلابی، اسلام ساده زیستی و اسلام مهربانی در ایشان است.

وی ادامه داد: دفاع از حق هسته ای دفاع از همه حقوق ملت است.

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: ما در دفاع مقدس کاری کردیم که دشمن فهمید گزینه نظامی دیگر جواب نمی دهد.

جلیلی عنوان کرد: حق هسته ای هم به همین صورت است و ما عضو ان پی تی هستیم و یک سری حقوق و وظایف داریم که باید وظایف خود را انجام دهیم و به حقوق خود نیز برسیم.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: روزی که سوخت ۲۰ درصد غنی سازی شده مورد نیاز برای ساخت رادیو دارو رو به اتمام بود و به آن نیاز داشتیم، کشورهای غربی از ارائه این سوخت به ما امتناع کردند و از آن به عنوان یک اهرم فشار بر علیه ما استفاده کردند اما ما با ساخت این سوخت اهرم فشاری ساختیم که مذاکرات را به پیش ببریم.

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها در مورد این مطلب

برنامه های هفتگی حرم

دعای توسل -سه شنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
زیارت امین الله-چهارشنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
حدیث شریف کساء -پنجشنبه ها بعد ازنماز ظهر و عصر
دعای کمیل -پنجشنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
دعای ندبه – جمعه ها بعد ازنماز صبح
زیارت آل یس – جمعه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء

اوقات شرعی

پر بازدید ترین ها

تدبر در قرآن

آیه قرآن تصادفی