جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
الجمعة 15 ربیع الثانی 1441

شهرضا در طرح آرامش بهاری در جایگاه برتر کشور قرار گرفت

حجت الاسلام رضا ابراهیمیاظهار کرد: شهرستان شهرضا در مجموع دارای ۱۷ بقعه متبرکه است و از این نظر یکی از ظرفیت‌های مهم فرهنگی استان محسوب می‌شود.

وی افزود: طرح «آرامش بهاری» همه ساله از سوی اداره اوقاف و امور خیریه، در بقاع و اماکن مقدسه برگزار می‌شود که در شهرستان شهرضا نیز امسال، در ۸ امامزاده برگزار شد.

وی بیان کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده در ایام نوروز امسال، حدود ۴ هزار و ۴۰۰ نفر از برگزاری طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه شهرستان بازدید کردند که کیفیت اجرای طرح و تعداد بازدیدکنندگان سبب شد، شهرضا در جایگاه برتر کشور در این زمینه قرار گیرد.

رئیس ادراه اوقاف و امور خیریه شهرضا با اشاره به آغاز ثبت نام سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف و امور خیریه در این شهرستان، افزود: از امسال افراد شرکت کننده در مسابقات قرآنی در رده ۱۸ سال با محوریت اداره آموزش و پرورش و نظارت اداره اوقاف و افراد بالای ۱۸ سال نیز با محوریت اداره اوقاف برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: این مسابقات در رشته‌های مختلف، قرائت، ترتیل، صوت و لحن، حفظ ۵،۱۰،۲۰ و کل قرآن کریم، اذان، همخوانی، ابتهال و مفاهیم برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام ابراهیمی اظهار داشت: مسابقات قرآنی اداره اوقاف در رشته مفاهیم بر اساس نفسیر نمونه تألیف آیت‌الله مکارم شیرازی از سوره یونس، انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال قبل ۹۵۰ نفر در مسابقات «بزرگ‌ترین رویداد حفظ قرآن کشور» در شهرستان شرکت کردند، گفت: سهمیه شهرستان شهرضا امسال برای این مسابقات، ۱۲۰۰ نفر است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا افزود:

علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقات می‌توانند به سامانهwww.sigc.ir  و یا مرکز تخصصی حفظ قرآن کریم این اداره مراجعه کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها در مورد این مطلب

برنامه های هفتگی حرم

دعای توسل -سه شنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
زیارت امین الله-چهارشنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
حدیث شریف کساء -پنجشنبه ها بعد ازنماز ظهر و عصر
دعای کمیل -پنجشنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
دعای ندبه – جمعه ها بعد ازنماز صبح
زیارت آل یس – جمعه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء

اوقات شرعی

پر بازدید ترین ها

تدبر در قرآن

آیه قرآن تصادفی