جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
الجمعة 15 ربیع الثانی 1441

۱۰۰ روز آقایان از ۱۰۰۰ روز هم گذشت، وعده های اقتصادی شما چه شد؟

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام و المسلمین اصغر قائمی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرضا با اشاره به لزوم آمادگی برای ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: از جمله اعمالی که برای ماه شعبان مستحب دانسته اند، ۷۰ مرتبه استغفار در روز است که ثواب ۷۰ هزار مرتبه استغفار در ماه های دیگر را دارا است.

امام جمعه موقت شهرضا استغفار را بزرگ ترین عبادت در این ماه دانست و گفت: از جمله دیگر اعمال سفارش شده در این ماه روزه گرفتن و صدقه دادن است؛ اگرچه صدقه در سایر روزها و ایام سال نیز در دنیا و آخرت ما موثر است اما صدقه در این ماه سفارش زیادی شده است.

قائمی با اشاره به فرازهایی از مناجات شعبنیه، خاطرنشان کرد: هرچه در این ماه توشه برداریم کم است، هر آن چه از عبادات نیز انجام می دهیم، مقدمه و زمینه ای برای عبادات ما در ماه مبارک رمضان خواهدبود.

امام جمعه موقت شهرضا با اشاره به اهمیت بزرگ نعمت ولایت، اظهارکرد: پیامبر (ص) ۲۳ سال مبعوث بودند و در این راه سختی های بسیاری کشیدند اما در سال آخر و زمانی که حضرت علی (ع) را به جانشینی پس از خود معرفی کردند، جبرئیل برایشان نازل شد و آیه «الیوم اکملت لکم دینکم» را برای ایشان خواند؛ یعنی پس از این واقعه نعمت و دین بر مردم و پیامبر (ص) کامل شد.

امام جمعه موقت شهرضا با بیان این که حضرت فاطمه (س) بر فتنه های پس از رحلت حضرت رسول (ص) گریه می کردند، خاطرنشان شد: فتنه سقیفه تنها در سقیفه منحصر نشده است، فقتنه بنی امیه نتیجه همان فتنه بود و امروز نیز فتنه داعش و اوضاع عراق و سوریه نتیجه آن انحراف از مسیر ولایت بود.

وی با اشاره به ایستادگی حزب الله لبنان در مقام رژیم اشغالگر قدس، اظهارکرد: دبیر کل حزب الله لبنان، این مرد شجاع در کنار اسرائیل می ایستد و می گوید خانه این ها همانند خانه عنکوب سست است.

قائمی گفت: نصیحت بنده به مسئولین کشوری از رده های بالا تا کارمندان و مردم این است که تا زمانی که حول محور ولایت باشیم این نعمت امنیت ما که در منطقه بی سابقه است، حفظ خواهدشد.

قائمی ادامه داد: تا قبل از مذاکرات مسئله آب خوردن ما را نیز به مذاکرات گره می زدند، برجام را فتح الفتوح خواندند، اما در این مذاکرات بردبرد گل به خودی زدیم.

امام جمعه موقت شهرضا با اشاره به رفت و آمدهای بسیار سران ولت های خارجی به ایران، گفت: این رفت و آمدها چه سودی برای ما داشته است؟ امروز خود رئیس بانک مرکزی ایران که از رجال اقتصادی دولت است در آمریکا دستاورد برجام ر هیچ خواند.

وی با بیان این که دشمن با برجام های مختلف به دنبال تضعیف ما است، اظهارکرد: با وعده و وعید که کاری درست نمی شود، خارجی ها که وعده می دهند، در داخل هم که وعده می دهند؛ ۱۰۰ روز که هیچ، ۱۰۰۰ روز هم گذشت، وعده های اقتصادی شما چه شد؟

امام جمعه موقت شهرضا با اشاره به حاکمیت چندین سال تفکر اصلاح طلبی در ایران، اضافه کرد: اصلاح طلبان تندرو چقدر علیه دین و ارزش ها اقدام کردند؛ شعار خروج از حاکمیت و بستن با کدخدا می دادند، کار را به جایی رساندند که می گفتند ما امام زمان (عج) را نیز می توانیم استیضاح کنیم، شعار می دادند، امروز نیز شعار اعتدال است، شعار اعتدال شعار خوبی است اما آیا با شعار اعتدال کار درست می شود؟

قائمی گفت: همان طور که در زمینه امنیتی نیاز به نیروهای نامحسوس داریم در زمینه اقتصادی و فرهنگی نیز به این نیروها نیاز است.

امام جمعه موقت شهرضا با اشاره به افزایش ایران هراسی ها در مطنقه، تصریح کرد: امروز نه تنها ایران هراسی کم نشده است بلکه تمام کشورهای منطقه علیه ما متحد شدند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها در مورد این مطلب

برنامه های هفتگی حرم

دعای توسل -سه شنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
زیارت امین الله-چهارشنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
حدیث شریف کساء -پنجشنبه ها بعد ازنماز ظهر و عصر
دعای کمیل -پنجشنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
دعای ندبه – جمعه ها بعد ازنماز صبح
زیارت آل یس – جمعه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء

اوقات شرعی

پر بازدید ترین ها

تدبر در قرآن

آیه قرآن تصادفی