چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸
الأربعاء 17 رمضان 1440

۹ دی روز تجدید بیعت مردم با ولایت فقیه است / عده ای در سال ۸۸ به دنبال جایگاهی بودند که برای آن انتخاب نشده‌ بودند

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام  والمسلمین حاج سیف‌الله یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا با بیان اینکه جامعه باتقوا باید کم‌ترین میزان گناه را داشته‌باشد، اظهار کرد: ایام انتخابات باب تهمت، افترا و شایعه باز می‌شود و گروهی برای مطرح‌کردن کاندیدای خود دست به این‌ گناه‌ها می‌زنند، بالاخره کسی برای نمایندگی انتخاب می‌شود و تنها پاسخگویی به این گناهان باقی می‌ماند.

وی با بیان این‌که خداوند به برکت وجود پیامبر‌(ص) کینه‌ها را برطرف‌کرد، اظهار‌کرد: یکی از اقدامات امام زمان(عج) پس از ظهور زدودن کینه‌ها و دلخوری‌ها مانند جد بزرگوارشان است.

امام جمعه شهرضا با اشاره به لزوم ترویج جلسات جشن تولد پیامبراکرم(ص)، تصریح‌ کرد: باید در این جلسات فضایل پیامبر(ص) گفته‌ شود و از آن برای نزدیکی بین امت اسلامی استفاده ‌کنیم که دشمنان از این وحدت بسیار عصبانی هستند.

وی با اشاره به مشکلات فراوان مادی، معیشتی و بیکاری در جامعه امروز، خاطرنشان‌کرد: کسانی که توانایی مالی دارند باید به کمک اقشار ضعیف جامعه بیایند تا بتوانیم در این امتحان مانند امتحان جنگ و جهاد و انتخابات سربلند بیرون بیاییم.

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به لزوم آموزش مدیریت بحران برای تمام اقشار جامعه، گفت: بلایای زمینی و آسمانی به طور ناگهانی اتفاق می‌افتد و کسی هم به وقوع آن‌ها علم ندارد اما با افزایش آگاهی و علم چگونگی مواجهه با آن‌ها می‌توان با آن‌ها مقابله کرد و از تلفات مادی و انسانی آن کاست.

وی ثبت‌نام ۸۰۱ نفر در مجلس خبرگان را بی‌سابقه‌ خواند و افزود: مجلس جایگاه بسیار مهمی در کشور ما است و یک نماینده هم باید قانون‌گذار باشد و هم وزرای پیشنهادی دولت را تایید‌کند، بنابراین مسئولیت بسیار مهمی بر دوش مردم و کاندیداهای مجلس شورای اسلامی قراردارد.

امام جمعه شهرضا سخن امام خمینی(ره) را مبنی بر اینکه میزان رای ملت است را بزرگ‌ترین دموکراسی جهان معرفی‌کرد و گفت: مردم فرصت مناسبی برای مطالعه و تحقیق در مورد کاندیدا‌ها پس از تایید صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان دارند و باید به دور از مسائل قومی نماینده اصلح را انتخاب کنند.

وی با بیان این‌که تاکنون ۳۷ نفر برای کاندیداتوری مجلس ثبت‌نام کرده‌اند، اظهار‌کرد: تنها یک نفر برای نمایند‌گی مجلس انتخاب می‌شود و بقیه کاندیدا‌ها باید طرح‌های خود را به این نمایند ارائه دهند و به او کمک کنند.

حجت‌الاسلام یعقوبی افزود: در انتخابات مجلس خبرگان رهبری ملاک انتخاب باید پاسداری از ارزش‌های بلند انقلاب و انتخاب افراد صالح و دوستدار انقلاب و پایبند و متعقد به اصل ولایت فقیه بود.

وی ولایت‌مدار بودن، پایبند بودن به ارزش‌های نظام، تعهد و تخصص را از شاخصه‌های مهم یک نماینده دانست و گفت: مردم باید در انتخاب نماینده خود برای حضور در مجلس معیارها را در نظر بگیرند و با تفکر و دوراندیشی انتخاب کنند.

امام جمعه شهرضا قوم‌گرایی و دید سیاسی در انتخاب کاندید اصلح را اشتباه دانست و افزود: تخصص، تعهد، ولایت‌مدار بودن، آشنایی با مشکلات ونارسایی‌ها  و مردمی بودن را از معیارهای مهم انتخاب یک نماینده اصلح است.

وی با اشاره به لزوم بی‌تفاوت نبودن نسبت به این انتخابات‌، تصریح‌کرد: اینها همه امتحان است و دشمن نشسته‌است تا نتیجه انتخابات ایران را ببیند و لذا همه باید در انتخابات حضور پیدا کنیم.

حجت‌الاسلام یعقوبی وحدت را مسئله تمام زمان‌ها خواند و خاطر‌نشان‌کرد: وحدت به این معنا نیست که ما از عقاید خود دست ‌بکشیم، بلکه باید عمل و گفتارمان به گونه‌ای نباشد که موجب اهانت به سایر عقاید شود، دشمن به دنبال ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی است.

وی با اشاره به ۹ دی‌ماه و سالروز تجدید بیعت مردم با ولایت‌فقیه، اظهار‌کرد: بصیرت یعنی شناخت زمان، اولویت‌، دوست و دشمن و حمایت از ولایت فقیه حلقه وحدت جامعه است.

امام جمعه شهرضا افزود: مردم و مسئولان شهرضا به حدی آگاه بودند که راهپیمایی در حمایت از ولایت فقیه را در سال ۸۸، ۱ روز زودتر یعنی در ۸ دی‌ماه انجام‌دادند.

وی گفت: در اکثر انتخابات پس از پیروزی، رقیبان به حریف خود تبریک می‌گوید اما در سال ۸۸ عده‌ای به دنبال کسب جایگاهی بودند که برای آن انتخاب نشده‌ بودند.  

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها در مورد این مطلب

برنامه های هفتگی حرم

دعای توسل -سه شنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
زیارت امین الله-چهارشنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
حدیث شریف کساء -پنجشنبه ها بعد ازنماز ظهر و عصر
دعای کمیل -پنجشنبه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء
دعای ندبه – جمعه ها بعد ازنماز صبح
زیارت آل یس – جمعه ها بعد ازنماز مغرب و عشاء

اوقات شرعی

پر بازدید ترین ها

تدبر در قرآن

آیه قرآن تصادفی